Muratpaşa Su Kaçağı Tespiti

Sıhhi tesisatlarda yaşanan su kaçakları Antalya ilçesinde, Muratpaşa Su Kaçağı Tespiti ekiplerince yapılmaktadır. Su kaçaklarına zamanında müdahale etmek konutunuzun ve sizin sağlığınız açısından önemlidir. Su kaçakları rutubete sebep olarak duvarlarda boya kabarmaları oluşturur. Ayrıca oluşan rutubet insan sağlığına zarar vereceği gibi, kıyafetlerinizde kötü kokulara yol açar. Su kaçaklarının oluşturduğu etkiler gözle görülse de bina tesisatı içinde oluşan kaçakların yerini görmek mümkün olmayabilir.

Bunun için kaçak tespiti yapabilen tesisatçılardan faydalanmak icap eder. Tesisat ustaları kaçak tespitini hissederek yapmazlar tabi ki. Ellerinde bulunan ve kaçak tespitinde kullanılan cihazlar ile nokta tespit yapmaktadırlar. Bina tesisatına ulaşmak için duvarın bir bölümünü kırmak etkili olsa da artık bu yöntem tercih edilmemektedir. Çünkü kırılan zemin ya da duvarın tekrar onarımı gerekecektir. Zaten kaçak can sıkıcı bir durum iken birde tadilat ile uğraşmak hoş olmayacaktır. Zahmetsiz ve sorunsuz kaçak tespitinde Muratpaşa Su Kaçağı Tespiti ustaları 7/24 hizmetinizdedir.

Hızlı ve Etkili Su Kaçağı Tespiti

Su kaçaklarına hızlı müdahale edilmesi gerektiğinden bahsetmiştik. Hızlı ve etkin su kaçağı tespitinde arayacağınız Muratpaşa Su Kaçağı Tespiti ustaları tecrübeleri doğrultusunda sorunu çözecektir. Su kaçaklarını tespitte kullanılan cihazlar kaçağı tadilat gerektirmeden tespit etmektedir. Tesisatın özelliğine göre farklı türde kaçak tespit cihazları mevcuttur.

Akustik dinleme cihazı, termal özellikli kameralar, kameralı robotlar, nem ölçen cihazlar kaçak tespitlerinde kullanılır. Klozet, musluk, kalorifer tesisatı, atık ve temiz su tesisatlarının her birinde kaçaklar olmaktadır. Temiz su tesisatlarına akustik dinleme cihazlarının kullanılmasının sebebi hijyenik olmasıdır. Temiz su tesisatına dışarıdan bir giriş olmadığı, dinleme yapılarak tespit söz konusu olduğundan sağlıklı bir yöntemdir.

Kirli su devrelerinde kameralı robotlar kullanıma uygundur. Uzun bir boru ucunda bulunan kamera kirli su devresine yönlendirilir. Kamera görüntüsü takip edilerek kaçak tespit edilir. Termal kameralar ise ısıya duyarlılıkları sayesinde kalorifer devrelerinde etkin çözüm sunar. Nem alma cihazları nemi tespit edebilme özelliklerinden dolayı diğer cihazlarla birlikte kullanılır.

Su Kaçağını Erken Tespit Etmenin Yolları ve Faydaları

Oturduğunuz veya oturacağınız bina 30 yıl ve üzeri ise su kaçağına yönelik kontroller yapmak faydanıza olacaktır. Sadece bakacağınız yeri bilmek bunun için yeterlidir.

  • l Daire içindeki duvarlarda rutubet, küflenme, sarı su damlacıkları ve kabarmalar kontrol edilmeli.
  • l Zeminde bulunan parkelerde kabarma olup olmadığında bakılmalı.
  • l Dolap arkaları, evin diğer köşeleri, koltuk arkaları muhakkak kontrol edilmelidir.
  • l Ev içinde bulunan bulaşık ve çamaşır makinası gibi cihazların su gider hortumları incelenmeli.
  • l Klozet kenarları, duşakabin teknesi kenarlarında bulunan sızdırmazlık sağlayan silikonlar kontrol edilmeli.
  • l Musluk contaları, bataryalar ve duş telefonları da kaçak sebebi olduğundan elden geçirilmelidir.
  • l Ayrıca ortalama gelen faturalarınızda birden yükselme olması durumunda, dairenin vanadan suyunu keserek sayacın numaratörünü kontrol edebilirsiniz. Bu kontroller sayesinde olası kaçakları önceden tespit ederek Muratpaşa Su Kaçağı Tespiti ustalarından yardım isteyebilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti Ücretleri

Su kaçakları fiyatları yapılan işin zorluk derecesi, kullanılan cihazlar ve tespit edilecek alana göre değişkenlik göstermektedir. Profesyonel çalışan Muratpaşa Su Kaçağı Tespiti ekipleri sizler için ekonomik çözümler sunarak bütçenize katkı sağlamaktadır. Kırmadan tespit yapmaları sayesinde gereksiz onarım maliyetleri ile sizleri yormadan hizmet vermektedirler.

Ayrıca kaçak tespitini müteakip kaçak olan bölgenin onarım maliyetleri konusunda sizleri bilgilendirerek isteğiniz doğrultusunda hareket etmektedirler. Ayrıca yapılan onarım ve işçiliğe garanti vererek geri dönüşlerinizde ücret talep edilmemektedir. Kaliteli ve uygun hizmet için Muratpaşa Su Kaçağı Tespiti ekipleri tek tercihiniz olacaktır.

Kaçak Tespiti Dışında Sunulan Hizmetler Nelerdir?

Kaçak tespiti dışında, dairenizde bulunan peteklerin temizliği ve bakımı da yapılmaktadır. Bunun yanı sıra tıkalı lavabo ve diğer atık su giderleri açılmaktadır. Sıhhi tesisat yenileme ve döşeme işlemleri de sunulan diğer hizmetler arasındadır.

Tıkalı Giderlerin Tespiti Nasıl Yapılır?

Tıkalı giderlerin tespitinde de yine teknolojik cihazlar kullanılır. Kameralı cihazlar ile yapılan tespit sonrası tıkalı giderler, gider açma robotları kullanılarak açılır. Spiral başlıklı gider açma robotları tıkalı bölgeye yönlendirilerek tıkanmaya sebep olan cisimleri uzaklaştırır.

Tıkalı Petekler Nasıl Temizlenir?

Tıkanan kalorifer petekleri ısınma verimini düşürerek kombinin sık devreye girmesine neden olur. Tıkalı peteklere makine ile gönderilen özel temizleme solüsyonu sayesinde tıkanan petekler kısa sürede açılmış olur.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir